tarogh
07 فروردین 1402 - 14:41

سابقه تاریخی تورم در لرستان/ دستگاه‌های اجرایی بر کنترل تورم تمرکز کنند

استاندار لرستان با اشاره به نرخ بالای تورم در این استان گفت: راه‌اندازی کمیته و کارگروه شعار سال در لرستان ضروری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، فرهاد زیویار ظهر امروز در جلسه شورای اداری لرستان  که به‌صورت ویدئوکنفرانس با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد با بیان اینکه اقدام در حوزه اجرا تنها مختص به قوه مجریه نیست، اظهار داشت: همه مردم و دستگاه‌های اجرایی باید برای توسعه با این استان با هم هماهنگ باشند.

وی با تأکید بر توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال مبنی بر مهار تورم و رشد تولید، افزود: ما باید به رهنمودهای مقام معظم رهبری در این حوزه توجه کنیم و تلاش‌های لازم را انجام دهیم.

استاندار لرستان با تأکید بر لزوم راه‌اندازی کمیته و کارگروه شعار سال برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در این استان عنوان کرد: توجه به این امر باید در دستور کار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه لرستان به‌عنوان یکی از استان‌های دارای  رتبه تورم در کشور مطرح است، بیان کرد: این استان چندین‌ سال درگیر این موضوع بوده و علت آن دارای ریشه تاریخی است.

زیویار گفت: راه‌اندازی کمیته و کارگروه شعار سال در لرستان ضروری است و دستگاه‌های اجرایی که به‌صورت مستقیم با اقتصاد ارتباط دارند باید این کارگروه‌ها را با محوریت استانداری فعال کنند.

استاندار لرستان با تأکید بر لزوم تلاش دستگاه‌های اجرایی غیرمرتبط با حوزه اقتصاد در راستای تحقق شعار سال، تصریح کرد: دشمن ظرفیت‌ها و توانایی‌های کشور را هدف قرار داده و در این راستا حوزه اقتصاد در خط مقدم جنگ با دشمن در پس مسائل فرهنگی است.

زیویار با تأکید بر توجه دستگاه‌های اجرایی و اقشار مختلف نسبت به تحقق شعار سال اظهار داشت: اقدامات خوبی توسط دولت و دستگاه‌های اجرایی لرستان در سال گذشته انجام شده است.

وی با اشاره به کنگره شهدا افزود: این کنگره اردیبهشت‌ماه امسال در لرستان برگزار و شناسنامه فرهنگی این استان به کشور معرفی می‌شود.

انتهای پیام/645/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1112481