tarogh
08 فروردین 1402 - 15:53

زائر و مجاور؛ مهمان سفره‌های افطار متبرک رضوی/ توزیع ۱.۲ میلیون بسته‌ افطاری سبک

همزمان با ماه مبارک رمضان، بار دیگر خادمان این آستان افتخار میزبانی از خیل روزه‌داران را یافته‌اند و زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) مهمان خان پربرکت رضوی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، مدیر عالی حرم مطهر رضوی درباره این طرح گفت: میزبانی خادمان امام رضا(ع) از زائران و مجاوران در دو قالب پذیرایی در حرم مطهر رضوی و همچنین توزیع غذای متبرک در مناطق حاشیه‌شهر مشهد در حال اجراست.

مصطفی فیضی افزود: در حال حاضر هر شب با توزیع حدود 4هزار و پانصد پرس غذای متبرک، از زائران صحن و سرای رضوی در محل مهمانسرای حضرت رضا(ع) در وعده افطار پذیرایی می‌شود.

وی ادامه داد: از دوشنبه پنجم رمضان نیز طرح سفره‌های اکرام رضوی در بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) آغاز شده و هر شب دو هزار روزه‌دار مهمان خوان پربرکت رضوی در محل رواق حُر عاملی می‌شوند.  

مدیر عالی حرم مطهر رضوی همچنین از توزیع بسته‌های افطاری سبک در حرم مطهر خبر داد و گفت: طرح توزیع بسته‌های افطاری سبک بین نمازگزاران حاضر در صفوف نماز جماعت بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) با هدف میزبانی شایسته از روزه‌داران زائر و مجاور از سوم ماه مبارک آغاز شده و در قالب این طرح تا پایان ماه مبارک، یک میلیون و 200 هزار بسته افطاری سبک هر شب پس از اقامه نماز مغرب و عشا بین نمازگزاران توزیع خواهد شد.

به گفته او  این بسته‌ها شامل خرما، شیر و کیک است که در جعبه‌های طراحی شده ویژه رمضان بسته‌بندی شده است.

فیضی به طرح‌های میزبانی خادمان امام رضا(ع) از روزه‌داران در خارج از حرم نیز اشاره و اظهار کرد: با هدف پذیرایی از جمعیت بیشتری از زائران و مجاوران روزه‌دار امام رضا(ع)، توزیع غذای متبرک در حاشیه شهر مشهد و محل‌های استقرار زائران در سطح شهر از پنجم رمضان شروع می‌شود و هر شب سه هزار پرس غذای طبخ شده در مهمانسرای حضرت در این محل‌ها توسط خادمان آستان قدس رضوی توزیع می‌شود.

گفتنی است در این طرح، دعوتنامه ها توسط خدام بارگاه منور رضوی در شهر و حاشیه شهر مشهد میان زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی توزیع می شود تا شیفتگان بارگاه منور رضوی از خوان نعمت سلطان خراسان بهره‌مند شده و افطار میهمان بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع) شوند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1114473