tarogh
08 فروردین 1402 - 10:17

۴۷ هزار و ۶۵۹ نفر از جاذبه‌های گردشگری استان مرکزی دیدن کردند

معاون عمرانی استاندار مرکزی گفت: در ششمین روز نوروز ۴۷ هزار و ۶۵۹ نفر از جاذبه‌های گردشگری استان مرکزی دیدن کردند.

علی اکبر اسدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به وضعیت سفرهای نوروزی در استان مرکزی اظهار داشت: باتوجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از پیش از نوروز مجموعه اقدامات در راستای این سفرها انجام گرفت که خوشبختانه شاهد وضعیت خوبی در حوزه خدمات ارائه شده به مسافران نوروزی در استان هستیم.

وی افزود: یکی از اقدامات صورت گرفته مهیا کردن مراکز اقامتی بود که خوشبختانه در روز 6 فرودین ماه 8 هزار و 953 نفر مسافر نوروزی در مراکز اقامتی اعم از هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، اقامتگاه‌های بومگردی و... اسکان یافتند.

اسدی بیان کرد: از آنجا که با جدیت نظارت و بازرسی از اماکن و تاسیسات گردشگری در دستور کار قرار گرفته در این روز 22 مورد بازدیدهای نظارتی میراث فرنگی در استان به ثبت رسید.

معاون عمرانی استاندار مرکزی بیان کرد: استان مرکزی ظرفیت‌های بسیاری در حوزه گردشگری تاریخی، طبیعی، مذهبی و.. دارد که در روز 6 فرودین 47 هزار و 659 نفر از جاذبه‌های استان دیدن کردند.

 وی افزود: در روز 6 فرودین و ششمین روز از نوروز 841 هزار و 968 تردد ثبت شده که 100 هزار و 348 تردد خودروهای سنگین بوده همچنین 2 هزار و 600 مورد تردد اتوبوس در این استان ثبت گردیده است.

معاون عمرانی استاندار مرکزی عنوان کرد: یکی از اقدامات مهم در حوزه سفرها، برنامه ریزی برای تسهیل تردد مردم با استفاده از حمل و نقل عمومی جاده ای بوده به طوری که در ششم فرودین 3 هزار و 171 نفر از این طریق جابجا شدند.

وی ادامه داد: در کنار تردد جاده‌ای، حمل و نقل ریلی در استان مرکزی نیز استقبال خوبی داشته به طوری که از روزهای منتهی به پایان سال شاهد حضور پرتعداد مسافران در ایستگاه های راه آهن برای سفر بوده ایم که در این راستا، 358 نفر نیز از طریق قطار و خطوط ریلی مسافرت کرده اند.

اسدی اضافه کرد: در حوزه خدمات رسانی دستگاه های امدادی اورژانس استان مرکزی 296 ماموریت اعزامی داشته و مجموعه هلال احمر نیز در استان 15 عملیات برای امدادرسانی و کمک به حوادث نوروزی و جاده ای در استان داشته است.

معاون عمرانی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: متاسفانه در ششمین روز نوروز تعداد مصدومان به 44 نفر رسید و یک فوتی که در حوادث برون شهری اتفاق افتاده و در حوادث درون شهری هیچگونه فوتی در ششمین روز فرودین نداشته ایم.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1113648