tarogh
17 بهمن 1401 - 18:31

تفرجگاه‌های اصلی تفت بودجه گردشگری ندارد

یزد- فرماندار تفت با اشاره به انتقادهایی که از برخی نابسامانی‌های تفرجگاه‌های تفت وجود دارد، گفت: این تفرجگاه‌ها به طور عمده زیرمجموعه منابع طبیعی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد دهشیری، ظهر دوشنبه در نشستی خبری به مناسبت دهه فجر در محل استانداری یزد با اشاره به ویژگی‌های گردشگری شهرستان تفت اظهار داشت: معرفی یزد به عنوان یک شهر گردشگرپذیر، مهمترین اولویت در زمینه توسعه گردشگری است و در این راستا در سال جاری بجز در مواقع بحران هایی نظیر سیل که فعالیت عادی را مختل کرد، به طور میانگین هر دو هفته یک بار جشنواره ای با هدف معرفی تفت برگزار شد.

وی در مورد زیرساخت‌های گردشگری نیز بیان کرد: توسعه بومگردی‌ها در شهرستان تفت اتفاق خوبی است و در حال حاضر نیز ۲۰ بومگردی کوچک و بزرگ در دست احداث است که تا اواخر بهار آینده، آماده بهره برداری می شود.

دهشیری با بیان اینکه شهر تفت بر خلاف سایر شهرستان‌های استان که دارای بافت تاریخی هستند، فاقد بافت تاریخی است و اغلب تک بناهای تاریخی را در سطح این شهرستان شاهد هستیم.

فرماندار تفت با بیان اینکه باید برای شهرستان تفت، مسیر گردشگری و بومگردی را معرفی کنیم، عنون کرد: رویکرد اصلی توسعه شهرستان تفت، توسعه گردشگری است.

وی همچنین یادآور شد: سه محل تفرجگاهی عمده در سطح شهرستان داریم که شامل چشمه تامهر، دره گاهان و پیست اسکی سخوید است.

دهشیری عنوان کرد: مشکلی که این سه محل تفرجگاهی دارند این است که زیرمجموعه منابع طبیعی هستند و منابع طبیعی نیز ایان مناطق را به عنوان تفرجگاه تعریف نمی کند که بتواند بودجه بگیرد و گردشگر جذب کند لذا باید اول متولی امر مشخص شود و بعد از طریق متولی امر، بخش خصوصی ورود کند.

گفتنی است؛ شهرستان تفت در جنوب غربی مرکز استان یزد قرار دارد و دارای ۴۵ هزار نفر جمعیت ساکن است و جمعیت شناور این شهرستان گاهی به چهار یا پنج برابر جمعیت ساکن می رسد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1023115