tarogh
22 اسفند 1401 - 14:07

آمادگی اسکان پنج هزار و ۴۰۰ مسافر نوروزی در نهبندان

بیرجند- فرماندار نهبندان گفت: زائرسراها، اقامتگاه‌ها، بوم گردی ها و مهمان پذیرهای نهبندان در ایام نوروز آماده اسکان پنج هزار و ۴۰۰ مسافر برای نوروز ۱۴۰۲ هستند.

ابوالفضل ایروانی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: زائرسراها، اقامتگاه‌ها، بوم گردی‌ها و مهمان پذیرهای نهبندان در ایام نوروز آماده اسکان پنج هزار و ۴۰۰ مسافر برای نوروز ۱۴۰۲ هستند.

فرماندار نهبندان با بیان اینکه شهرستان نهبندان در جنوبی‌ترین نقطه استان خراسان جنوبی قرار گرفته و ۲۶ هزار کیلومتر هم وسعت دارد، بیان کرد: این شهرستان دارای سه بخش سرداران، شوسف و مرکزی است.

ایروانی افزود: این شهرستان دارای جاذبه‌ها و موقعیت‌های گردشگری بسیار فراوان و زیبا است که این جاذبه‌ها باید معرفی شود.

نهبندان، سه راهی سه استان بزرگ کویری

وی نهبندان را سه راهی بین سه استان بزرگ سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی معرفی کرد و ادامه داد: نهبندان شاهرگ ارتباطی بین استان‌ها است و جاذبه‌های فراوانی دارد.

فرماندار نهبندان با اشاره به جاذبه‌های شاخص نهبندان، گفت: آسبادهای نهبندان مهمترین سازه خشت و گلی این شهرستان محسوب می‌شوند که جاذبه بسیار خوبی هم برای گردشگری است.

ایروانی ادامه داد: قلعه نهبندان، مسجد تاریخی گلستان، موزه مردم شناسی و مدرسه تاریخی هدایت از جمله آثار تاریخی این شهرستان محسوب می‌شوند.

اشاره‌ای به جاذبه‌های نهبندان

وی با اشاره به اینکه در تالاب کجی سالانه شاهد مهاجرت پرندگان زیادی هستیم، یادآور شد: جنگل بنه احمد شاهی نهبندان، کویر بسیار زیبای دهسلم، بیابان لوت و کوه‌های مریخی در نقطه غربی شهرستان از جذابیت‌های نهبندان است.

فرماندار نهبندان در ادامه به تشریح اقدامات ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان پرداخت و با بیان اینکه این ستاد از ابتدای اسفندماه تشکیل شده، افزود: برنامه‌های کمیته‌ها تنظیم شده تا در ایام نوروز خدمات خوبی به مسافران و گردشگران ارائه شود.

ایروانی با تأکید بر اینکه پنج هزار و ۴۰۰ اسکان شبانه روزی در زائرسراها، اقامتگاه‌ها، بوم گردی‌ها و مهمان پذیرها در نهبندان و در ایام نوروز خواهیم داشت، گفت: دو بازارچه و ۱۵ غرفه تراش سنگ، گلیم بافی، جاجیم، زیورآلات سنتی و ۴ بازارچه موقت در مسیرهای پرتردد مسافران در روستای دهسلم، مزار سید علی و مزار سیدناالحسین راه اندازی خواهد شد.

راه اندازی چهار سیاه چادر

فرماندار نهبندان با بیان اینکه مسافران نوروزی ۱۴۷ کیلومتر راه ارتباطی و شریان اصلی کشور را در نهبندان می‌گذرانند، ادامه‌داد: ۴ سیاه چادر عشایری در این مسیرها با هدف استراحت موقت مسافرین راه اندازی می‌شود.

ایروانی، راه اندازی کارناوال‌های شادی را از برنامه‌های ستاد سفر نهبندان عنوان کرد و گفت: از یک روز قبل از عید در مسیر تردد مسافران و در سطح شهر نهبندان و شهر شوسف این برنامه اجرا می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1090544